suplementy diety clean label

O nas

krótko i bez przesady

suplementy diety clean label

skromne początki

Ponieważ jesteśmy na początku drogi i dopiero zaczynamy naszą przygodę w sieci – kilka słów o nas i o tym, jak to się zaczęło.
Podobnie jak pewnie wielu z Was, zależy nam na zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Podstawą jest oczywiście odpowiednia dieta.
Staramy się jeść rozsądnie, ale niektóre potrawy, choć bez wątpienia niezbędne i zdrowe, zwyczajnie nam nie smakują.
Stąd zainteresowanie suplementami diety. Ponieważ stały się teraz bardzo modne, na rynku jest ich zatrzęsienie a ogromnych różnic cenowych zwyczajnie nie sposób zrozumieć.
Dlatego zgłębiliśmy ten temat i znaleźliśmy odpowiedź: suplementy diety clean label.

To właśnie tzw. clean label, czyli po polsku „czysta etykieta” sprawia, że suplement diety reklamowany pod tą samą nazwą może drastycznie różnić się ceną.

Wyjaśnienie takich różnic znajdziemy właśnie na etykietach produktów.

Oczywiście zakładając rzetelność producenta i dystrybutora. Niestety ta wartościowa cecha  nie zawsze jest im dana.

Więcej informacji o suplementach clean label znajdziecie poniżej.

Uznaliśmy, że na czym jak na czy, ale na zdrowiu nie będziemy oszczędzać, postanowiliśmy rozejrzeć się za naprawdę wartościowymi suplementami diety.

Tak trafiliśmy do firmy Spirulina Pacifica®, jednego z nielicznych uznanych producentów jakości, najczystszej i nieskażonej Spiruliny.

Zostaliśmy importerem i dystrybutorem tego suplementu diety na polskim rynku.

W naszej działalności handlowej starannie wybieramy i weryfikujemy producenta, a jego produkt sprawdzamy w akredytowanych laboratoriach. 

Drobiazgowo kontrolujemy każdy specyfik, który wprowadzamy na rynek.

Tym bardziej że od jakiegoś czasu podjęliśmy również produkcję wysokiej klasy suplementów.

Naszym sztandarowym produktem stał się przebój na rynku suplementów, czyli Kurkuma. W produkcji wykorzystujemy składniki dostarczane przez renomowaną, niemiecką firmę Sabinsa.

Więcej informacji o Kurkumie poniżej.

Ponadto uruchomiliśmy produkcję całkowicie Witaminy C z ekstraktem z aceroli według naszej własnej, autorskiej receptury.

Wkrótce w naszej ofercie pojawią się nowe, w pełni wartościowe suplementy. 

Kurkuma rewelacyjny suplement diety clean label

Kurkuma jest jedną z najbardziej czczonych rośliny w Ajurwedzie, w Indiach

Zastosowanie kurkumy  w leczeniu reumatyzmu, astmy, różnych  alergii, zaburzeniach wątroby leczy słaby apetyt i grypę.

Dzisiaj nauka o kurkumie jest bardziej zaawansowana i mówimy o aktywnych składnikach kurkumy, znanych jako kurkuminoidy. To najbardziej obiecujące naturalne związki intensywanie badane obecnie na całym świecie. Kliniczne badania ujawniły ich aktywną rolę w leczeniu szeregu chorób przewlekłych.

Pionierskie badania  są prowadzone przez największe uniwersytety i instytuty badawcze. Curcumin C3 Complex®, można stosować na wiele jednostek chorobowych.

Po spożyciu, Kurkumina tworzy kilka aktywnych metabolitów takich jak: dihydrokurkumin, tetrahydrokurkumin, heksahydrokurkumin i oktahydrokurkumin.

Kurkumina działa jako środek cytoprotekcyjny i przeciwutleniający (przeżycie) dla normalnych komórek, promuje utlenianie uszkodzenie i apoptoza (śmierć komórki) w komórkach złośliwych.

Formuła oferuje konsumentom: „Siłę działania, płynącą z korzyści stosowania Curcumin C3 Complex, która została stworzona z myślą o czystości”.

Kurkuma znalazła zastosowanie jako środek przeciw starzeniu, przeciwbakteryjny, wspomagający gojenie ran, przeciwbólowy, posiada także działanie przeciwdepresyjne.

Glikacja

Glikacja jest częścią procesu starzenia się, w którym cząsteczki cukru wiążą się chemicznie z ludzkim DNA, lipidami i białkami, uszkadzając je i prowadząc do ich całkowitego zniszczenia. W skórze reakcje glikacji są odpowiedzialne za osłabienie kolagenu, zdolność regeneracyjną włókien, co prowadzi do pojawienia się cech, które zwykle kojarzymy z widocznym starzeniem się skóry, takimi jak zmarszczki, zwiotczenie i efek „luźnej skóry”.

Kurkumina działałając silnie zapobiega glikacji i posiada właściwości, które sprawiają, że można ją stosować jako leczenie wspomagające w zapobieganiu procesom starzenia.

Kurkuminoidy okazały się  niezwykłe efektywne na obniżenie poziomu lipidów, tym samym zmniejszając ryzyko  choroby wieńcowej.

Curcumin C3 Complex

Curcumin C3 Complex firmy SABINSA jest uzyskiwany z suszonych kłączy Curcuma longa (Kurkuma) i jest znormalizowany dla minimum 95% kurkuminoidów.

Nazwa C3 Complex odnosi się do trzech głównych związków chemicznych: Kurkumina, Demetoksykurkumin (DMC) i Bisdemethoxycurcumin (BDMC) – trio znane właśnie jako kurkuminoidy.

Curcumin C3 Complex jest opatentowany i klinicznie oceniony jako „Bioprotektant” składający się z trzech kurkuminoidów, w którego Kurkumina to 75–85%

 

logo kurkumina c3 complex

Różnorodność zastosowań

Różnorodność zastosowań tego suplementu dziety: od chorób sercowo-naczyniowych po raka. Kurkuminoidy oferują wsparcie antyoksydacyjne, przeciwzapalne, zapewniają  zdrowy układ odpornościowy i potencjalnie mogą zapobiegać rozpadowi tkanki łącznej poprzez hamowanie niszczących  działań enzymów.

Kurkumin C3 Complex jest to skuteczny „Bioprotektant”, który przeciwdziała wolnym rodnikom na dwa sposoby: zapobiega tworzeniu wolnych rodników i interweniuje sprawiając, że już uformowane rodniki są wygaszane przez kurkuminoidy.

Działanie przeciwzapalne

Zapalenia są przyczyną większości chorób zwyrodnieniowych, przewlekłych zapaleń klinicznych.

Przestarzały pogląd na zapalenia jest taki, że są one elementem procesu gojenia. Niestety,  gdy stan zapalny staje się przewlekły, mamy do czynienia z chorobą.

Działanie przeciwnowotworowe

Kurkuminoidy działają poprzez hamowanie procesów inwazji i przerzutów komórek rakowych. Zakłócają mechanizmy  powstawania komórek rakowych.

Kurkuminoidy (w postaci Kurkumina C3Complex) okazały się bardziej skuteczne w działaniu.

Curcumin C3 Complex® – #1 Clinically Studied Curcumin Brand

Źródło:

logo firmy Sabinsa dla visano.pl

Sabinsa Corporation

Panahi Y i in. „Modyfikujące lipidy - efekty terapii wspomagającej kurkuminoidami z włączeniem piperyny u pacjentów z zespołem metabolicznym: wyniki badań randomizowanych”.

suplementy diety clean label

Co to jest clean label? Zwykle tłumaczy się to pojęcie na polski jako „czysta etykieta”, choć może bardziej adekwatne byłoby „pusta etykieta”. Mówiąc krótko, ideałem jest etykieta, na której znajduje się tylko nazwa sprzedawanego suplementu i nic poza tym.

Wszystko zaczęło się ponoć w Southampton, w Wielkiej Brytanii. Jakiś skrupulatny naukowiec na tamtejszym uniwersytecie postanowił zbadać wpływ na organizm dzieci któregoś z tak powszechnych sztucznych substytutów cukru. Tych z serii E-ileśtam. Okazało się, że specyfik ten powodował u większości dzieci poważną nadpobudliwość.
Od tego czasu odpowiedzialni producenci oraz dystrybutorzy artykułów spożywczych pilnują tego, aby na etykietach znalazła się pełna informacja o wszystkich składnikach sprzedawanego produktu. Chemikalia, o których tu mowa pozwalają produkować szybciej i taniej, zatem zwiększają konkurencyjność produktu.

Niestety, tego typu substancje stosowane są bardzo często w tańszych suplementach diety. Nie chcemy straszyć chemią, ale podamy kilka przykładów takich dodatków. Są to, miedzy innymi aspartam (E951), sacharyna sodowa (E954), acesulfam K (E950) czy syrop glukozow-fruktozowy, o którego szkodliwości jest coraz głośniej.
Problem obecności tych substancji w suplementach diety to nie tylko ich mniejsza lub większa szkodliwość. Otóż utrudniają one, lub całkiem uniemożliwiają, przyswajanie wartościowych składników, tych właśnie których kupiliśmy dany produkt. Czy to ma sens? Nie bardzo. Dlatego cele ruchu clean label szczególnie dotyczą rynku suplementów.

Co nas wyróżnia

W naszej działalności starannie wybieramy i weryfikujemy producenta, poddając badaniom jego produkt w akredytowanych laboratoriach. Oferowane przez nas suplementy diety zawierają tylko składniki pochodzenia naturalnego i pochodzą z upraw ekologicznych.

kontakt

nowa generacja suplementów diety clean label
nowa generacja suplementów diety clean label

zarejestruj konto

Klikając poniższy przycisk otrzymasz na swój adres e-mail wiadomości o najnowszych promocjach, nowych pakietach a także kuponach do wykorzystania.